Martin Pašta : Divák

Autor: Martin Pašta
Rok: 2019

Prezentovaný fotografický soubor je ironizujicí glosou známého a poměrně rozšířeného fenoménu pasivní zábavy s některými prvky specifickými pro české prostředí. Hlavní roli hraje televizní vysílání zprostředkované jeho hlavním oltářem, televizorem, nebo jeho náhradami v podobě notebooku či chytrého zařízení. K divákovi se tak bez nutnosti jákékoliv námahy dostává rozsáhlé množství zábavy mimo jiné umožnující prožívání zdánlivě či reálně nedostupných snů, povznesení vlastního pocitu důležitosti ztotožněním se s úspěchem či dobrodružstvím, které ve skutečnosti prožívá někdo jiný nebo naopak pocitu zadostiučinění a škodolibé radosti sledování problémů a trapných situací jiných lidí soutěžících v různých reality show pořadech. K umocnění dokonalého pocitu vítězství, radosti, smutku či nostalgie pak slouží pečlivě připravené občerstvení v podobě oblíbených pochutin a nápojů umožňujících znásobení prožívaných emocí.