Atila Hazay : Indové v Praze

Autor: Atila Hazay
Rok: 2011

Indové mluví různorodými jazyky, hlásí se s k různým náboženstvím, jedí nejrůznorodější jídla, a to vše přispívá a je součástí jedné z nejbohatších kultur světa. Krása indických lidí spočívá v duchu tolerance, v rozdávaní se a ve směsi kultur, které mohou být přirovnané k zahradě květin různých barev a odstínů, které, zatímco si zachovávají vlastní entitu, přispívají k harmonii a kráse celé zahrady, kterou je Indie! Jackie, módní návrhář. Jackiemu je 37 let a do Prahy přijel ve svých dvaceti letech s bratrem. Pochází z indického velkoměsta Bombay, kde vystudoval školu zaměřenou na textilní design. Jeho snem je najít si českou nevěstu a natrvalo zapustit kořeny v Česku. Manish, majitel firmy pro reklamní předměty. Manishovi je 35 let a pochází z města Indore ve střední Indii. Do Prahy přijel před 10 lety a je majitelem firmy obchodující s reklamními předměty. Ve volném čase rád hraje kriket a golf. Je čerstvým novomanželem a jeho manželkou je Češka. Plánuje zakládat rodinu. Roopy, majitel restaurace s barem. Roopy přijel do Prahy před devíti lety, pracoval dlouhá léta jako barman a ve věku 35 let je již majitelem a provozovatelem vlastní restaurace a baru na Vinohradech v Praze. Pochází z hlavního města New Dehli a je svobodný a bezdětný. Satya, analytik informačních technologií. Je mu 28 let. V Praze je přes dva roky. Jeho koníčkem je kriket, indický národní sport. Pochází z indického města Nagpur, ze severozápadní Indie. Sita, studentka medicíny. Sita patří ke skupině Indů, který se natrvalo usadili ve Velké Británii. Je jí 23 let a v Praze žije kvůli studiu medicíny pátým rokem. Plánuje se vrátit do Británie a specializovat se v oboru chirurgie. Příležitostně a ve volném čase vede skupinu prezentující indické národní tance. Sumit, majitel obchodu s kořením. Sumit věnuje většinu svého času svojí rodině a obchodu s kořením. Je mu 43 let a do Prahy přijel před osmi lety s indického hlavního města New Dehli. Rád čte životopisy světových osobností, hlavně politiků. Je aktivní v rámci indické komunity v Praze při organizování indických svátků a festivalů. Mamta, žena v domácnosti. Mamta je původně vysokoškolskou profesorkou chemie pocházející z New Dehli. Je jí 49 let a i když žije v Praze se svým manželem Sumitem přes 8 let, nebylo kvůli jazykové bariéře pro ni možné dělat stejnou práci jako v Indii. Poslední léta je ženou v domácnosti a věnuje se synovi Neilovi. Sushil, spolumajitel sítě indických restaurací rychlého občerstvení. Sushil je výrazně kosmopolitní osobnost. Ve věku 37 let má za sebou patnáctiletou pracovní zkušenost z hotelových a restauračních služeb, z toho téměř 10 let ve Spojených Státech a Anglii. Pochází ze severní Indie a žije již sedm let s českou přítelkyní. Mohan, kuchař. Mohanovi je 42 let a v Praze je 4 roky. Pochází z regionu Garhwal v severní Indii, kde kvůli práci kuchaře v indické restauraci s rychlým občerstvením zanechal manželku a čtyři děti. Kromě práce kuchaře je taky zručný kutil.