Filip Piotrowicz : No title

Autor: Filip Piotrowicz
Vedoucí: Jan Brykczynski
Rok: 2022

24. února Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Během deseti dnů dorazilo do Polska více než milion uprchlíků. Jen do Krakova jich dorazily desetitisíce. Mezi nimi i mladí skateři. Projekt vypráví o situaci, ve které se ocitli. Jsou nezletilí, takže mohli překročit hranice. Někteří přišli s rodiči, jiní byli nuceni cestovat sami. Vzali si s sebou narychlo sbalené batohy a skateboardy. Prožívají poslední chvíle své pubertální bezstarostnosti v cizí zemi. Nová realita rychle nahradila starý život. Doba jejich pobytu je neomezená. V rozhovorech se často zmiňují o návratu domů. Mluví o vybombardovaných skateparcích nebo oblíbených místech, kde už nebudou moci jezdit. Skateboarding je pro ně odpočinkem od traumatických událostí a umožňuje jim zapomenout na špatné zprávy přicházející z Ukrajiny. Možná proto tráví každou volnou chvíli na svých prknech.