MgA. Marek Malůšek : Vývoj studia na Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě v letech 2006-2012

Autor: Marek Malůšek
Teoretická doktorská práce
Vedoucí: Vladimír Birgus
Rok: 2022

Cílem práce je objasnit významné události vývoje fotografického vzdělávání u nás jako předpokladu vytvoření podmínek pro vznik Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Představit tuto fotografickou školu, její historii, formu, průběh i atmosféru studia v kontextu dalších českých vysokých fotografických škol. Podrobně zmapovat významné události, výstavní a publikační činnost, úspěchy studentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě od roku 2006 do roku 2012. Představit tak rozsah aktivit této významné mezinárodně uznávané vzdělávací instituce.

Marek Malůšek: Vývoj studia na Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě v letech 2006-2012 (PDF soubor)