Alena Češková : Mezi čas

Autor: Alena Češková
Vedoucí: Štěpánka Bieleszová
Rok: 2023

Místo: ZUŠ Františka Drdly Žďár nad Sázavou Soubor Mezi čas vznikl na posledním společném vystoupení třídy scénického tance pod vedením Hany Ludvíkové. Jednalo se o skupinu dívek, které se pravidelně setkávaly na trénincích už od předškolních let. Účinkovala zde i má dcera, u které šlo o zlomové období v životě, kdy se z dětství přesouvala do období dospívání, spojeného s přechodem ze základní školy na střední, se změnou kolektivu, ukončením přátelství trvajícím několik let a nejistotou, co ji vlastně čeká. Překvapila mě (kromě výborného výkonu na jevišti) síla emocí, které dívky prožívaly před a hlavně po ukončení představení v zákulisí. Jsem ráda, že jsem mohla být při tom, vše zachytit a zároveň vyjádřit dík i pedagožce, která se věnuje práci na ZUŠ už několik desítek let a její svěřenkyně se pravidelně umisťují na předních místech v tanečních soutěžích.