Monika Mieleszko : Nehýbej se, prosím

Autor: Monika Mieleszko
Vedoucí: Marián Beneš
Rok: 2023

V provedené sérii představuji osoby ze své nejbližšího okruhu přátel a rodiny. Žádná z nich se nevěnuje modelingu alespoň amatérsky. Fotografie vznikly pomocí bezzávěrkové velkoformátové kamery a byly přímo exponovány na papír. Díky tomuto faktoru všechny vznikaly v úplné tmě, kterou jen krátce prosvětloval silný záblesk lampy. Všimla jsem si, že tento specifický proces ovlivnil modely, kteří paradoxně byli v té době více uvolnění. Pózování v místnosti zbavené veškerého světla jim umožnilo zachovat větší přirozenost. Neměli také možnost prohlížet se ve svém telefonu, jako při focení selfíček, ani neustále opakovat snímky. To, co je pro mě však zvláště důležité, je výjimečná interakce mezi modelem a fotografem, která je založena na navázaném vztahu a důvěře.