Filip Piotrowicz : Controlled chaos

Autor: Filip Piotrowicz
Rok: 2023

Minulý rok jsem se rozhodl změnit svůj dosavadní stabilní a relativně předvídatelný život. Chtěl jsem si splnit svůj sen: nemít stálé bydliště a být neustále v pohybu. Nechat se vést intuicí, být otevřený tomu, co mi osud přinese, a objevovat nová místa. Půl roku předtím jsem ukončil velmi dlouhý vztah. Nevěděl jsem, jak se v nové realitě zorientovat, a uvědomil jsem si, že si musím znovu vybudovat své já. Propustil jsem svůj pronajatý byt, rozdal nebo prodal většinu věcí, které se ukázaly jako nepotřebné, sbalil si batoh a vyrazil. Občas jsem si našel práci, většinou jsem však poprvé v životě dokázal prostě existovat. Bez závazků a bez plánu. Island, Portugalsko, Francie, Švýcarsko, New York, mohl jsem skončit kdekoli. Cestou jsem fotografoval. Věci, které mě dojímaly. Okamžiky, které jsem si chtěl uchovat, nebo lidi, které jsem si chtěl zapamatovat. Vybral jsem si cestu řízeného chaosu. Proměnil jsem chronos v kairos. Toto je vizuální deník tohoto významného období, v němž jsem zahájil vědomý proces hledání sebe sama jako člověka.