Peter Drežík : Anton Sládek - Profil fotografa / ANTON SLÁDEK PROFILE OF THE PHOTOGRAPHER

Autor: Peter Drežík
Teoretická magisterská práce
Vedoucí: Josef Moucha
Oponent: Peter Korček
Rok: 2024

V teoretickej diplomovej práci sa zaoberám fotografickou tvorbou Antona Sládeka. Práca približuje jeho život a dielo. Svoju fotografickú a výstavnú činnosť začal štúdiom na Škole umeleckého priemyslu Bratislave, následne pokračoval na Filmovej televíznej fakulte Akadémie múzických umení Prahe. Po ukončení štúdií pôsobil ako profesionálny fotograf v Slovenskom národnom divadle, v časopise Mladé rozlety, aj v slobodnom povolaní. Popri stálom zamestnaní sa venoval komerčnej aj voľnej tvorbe, neskôr aj pedagogickej činnosti. Práca predstavuje vplyvy, teoretické ideové východiská, ktoré formovali a naďalej formujú fotografické aktivity Antona Sládeka. Nosným zdrojom materiálov boli osobné rozhovory s Antonom Sládekom, naštudovanie literatúry, článkov a recenzií, ktoré sa zaoberajú jeho tvorbou štúdium fotografických prác autora.

Peter Drežík: Anton Sládek - Profil fotografa / ANTON SLÁDEK PROFILE OF THE PHOTOGRAPHER (PDF soubor)